RVD

Witamy Cię w rodzinie RvD :-) Tu znajdziesz opisy stylów, którymi się zajmujemy. Chcesz pomóc rozwijać środowisko w Miasto Tańczy? Dołącz do nas!

REGGAETON

Jest to styl tańca wywodzący się z Puerto Rico, tańczony głównie do muzyki o tej samej nazwie. Głównym elementem tego tańca są silne i krótkie ruchy klatki piersiowej i bioder jak również liczne izolacje i szejki (shake’i). Reggaeton to jedna z najmodniejszych technik tanecznych, łączy elementy hip hop’u, dancehall’u i innych styli streetowych. Taniec nadaje się zarówno dla Pań jak i Panów. U kobiet wyzwala on pokłady seksapilu, a u mężczyzn zaś wyzwala dziką naturę.

DANCEHALL

Taniec należący do grupy form ulicznych takich jak hip-hop czy house. Powstały na Jamajce pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku. Za prekursora dancehall’u uważa się Bogle’a – gangstera, który propagował taniec jako element łączący wszystkich ludzi. Sama technika tańca dancehall charakteryzuje się płynnością, izolacją i rytmizacją ruchów oraz niepowtarzalnym ‘vibe’.Główną jego składową są social dances, czyli tzw. ‘kroki’ pochodzące wprost z jamajskich ulic. Umiejętność ich wykonywania jednakże nie wystarcza, najważniejszy w tej kulturze jest „attitude”, czyli emocja którą chcemy przekazać na parkiecie. W dancehall’u równie niezbędnym elementem jest znajomość historii oraz kontekstu społecznego danych figur-kroków, by móc swobodnie się nimi posługiwać. Całość tej wiedzy współcześnie zamykana jest w choreografii.

TWERK

Technika taneczna będąca domeną kobiet. Polega ona na rytmicznym potrząsaniu pośladkami w różnych pozycjach. Jest to dynamiczny taniec, rozwijający muzykalność oraz kondycję tancerza. Oznacza on mocne wzmacniane mięśni oraz pracę nad świadomością własnego ciała.
Twerking mocno rozwinął się dzięki osadzeniu w kulturze Hip-Hop, jednak wywodzi się z rdzennych tańców afrykańskich. Tancerki twerk często możemy oglądać w teledyskach, gdzie prezentują się zjawiskowo. Ten wyjątkowy styl tańca rozwija pewność siebie, jak też pomaga docenić te krągłe, bądź też mniej, kobiece kształty.

X