LATINO

Witamy Cię w rodzinie Latino :-) Tu znajdziesz opisy stylów, którymi się zajmujemy. Chcesz pomóc rozwijać środowisko w Miasto Tańczy? Dołącz do nas!

BACHATA

Zmysłowy taniec latynoski, prosty w nauce i bardzo efektowny. Jest to jeden z rytmów najczęściej słyszanych na imprezach latynoamerykańskich. Taniec ten charakteryzuje się bliskością partnerów oraz dynamiczną pracą bioder akcentując uderzenia w muzyce. Podstawy bachaty ogarnie nawet osoba u której taniec nie jest mocną stroną. Względna swoboda w wykonywaniu figur pozwala na skupienie się bardziej na rytmie, zmysłowości tańca oraz wykonywaniu ciekawych obrotów. To gorący taniec sprzyjający nawiązywaniu nowych znajomości. 

SALSA

Jest popularnym na całym świecie tańcem latyno-amerykańskim o pochodzeniu karaibskim rozwiniętym szczególnie na Kubie i w Ameryce. Salsa jest tańcem eklektycznym, swobodnie łączy różne style taneczne, rytmy i dźwięki, jest pełna ekspresji, energii i wyzwala pozytywne emocje. 

KIZOMBA

To uwodzicielski taniec pełen zmysłowych ruchów, podczas którego partnerzy cały czas stykają się ciałami. Rytm muzyki przypomina miarowe bicie serca, co ułatwia tańczenie tego tańca. Kizomba to taniec dla każdego. Nie jest wymagający fizycznie, więc przygodę z tym stylem tańca mogą rozpocząć nawet osoby o słabszej kondycji. Kizomba, jak każdy sport, świetnie kształtuje sylwetkę, poprawia naszą kondycję, rzeźbi mięśnie nóg, brzucha, pośladków. Panie, które zaczęły tańczyć kizombę czują się bardziej kobieco, nabierają pewności siebie i śmiałości. Kizomba dobrze też wpływa na samopoczucie, odpręża, relaksuje i wprowadza wspaniały nastrój.

X